Ashland Ski Swap

Volunteer Schedule

Thank you to all of the wonderful volunteers who have signed up to help make the 2017 Ashland Ski & Gear Swap a success. The information below is compiled from results of the volunteer sign up form. If we have made an error, please contact us at skiswap@indigocreekoutfitters.com. Thanks!

Volunteer Meeting Location

Volunteers meet at the Ski Swap HQ located in the Rogue River Room (Stevenson Union) at Southern Oregon University.

Wednesday
11/29
Thursday
11/30
Friday
12/1
Saturday
12/2
Sunday
12/3
1:00 p.m. - 3:00 p.m.
Eyezayah Fallenstar
Elissa Denton
Cedar Amodeo
Ian Herold-Namu
Justine Young
8:00 a.m. - 10:00 a.m.
Alec Sullivan
Dan Roper
Cassidy Lee
John Boehnke
Susan Boehnke
8:00 a.m. - 10:00 a.m.
Jordan Murray
Josh Rutter
Dan Roper
Hailey Chittock
Larry Locke
John Boehnke
Susan Boehnke
Matt Vogel
8:00 a.m. - 10:00 a.m.
Jeanine Moy
Sarah Bennett
Daniel Scott
Damond Martin
Michele Pavilionis
Wayne Rolle
Margaret Mallette
Ray Mallette
8:00 a.m. - 10:00 a.m.
Skyla Ihne
Ben Allan
Anne Eldridge
Hannah Kramer
Morgan Pelkey


3:00 p.m. - 5:00 p.m.
Sophia Cochran
Eyezayah Fallenstar
Pat Uhtoff
Ian Herold-Namu
Justine Young
Joan Campbell
10:00 a.m. - 12:00 p.m.
Garret Venema
Paige Stephens
Alec Sullivan
Kawika Kainoa
10:00 a.m. - 12:00 p.m.
Hugues Lecomte
Skyla Ihne
Jordan Murray
Josh Rutter
Cedar Amodeo
Hailey Chittock
10:00 a.m. - 12:00 p.m.
Jordan Nesbitt
Skyla Ihne
Sarah Bennett
Daniel Scott
Sara Evans
Daniel Collay
Ben Allan
Damond Martin
Kawika Kainoa
Wayne Rolle
Morgan Pelkey
Claire Hostetler
10:00 a.m. - 12:00 p.m.
Kawika Kainoa
Cassidy Lee
Mason Bode


5:00 p.m. - 7:00 p.m.
Madelene Marroquin Salazar
Lindsey Burns
Jace Ives
Abbie Morrissey
Stacey Vance
Alohi Chambless
Nathan Swanson
Joan Campbell
12:00 p.m. - 2:00 p.m.
Cory Jewell
Shaylyn Sipes
Sophia Rowan-Labelle
Garret Venema
Caleb Vance
Kira Welch
Abbie Morrissey
Nathan Swanson
12:00 p.m. - 2:00 p.m.
Hugues Lecomte
Sara Evans
Daniel Collay
Ben Allan
Claire Hostetler
Chris Chambers
Sharon Mosley
Hannah Kramer
12:00 p.m. - 2:00 p.m.
Skyla Ihne
Sarah Bennett
Ben Allan
Morgan Pelkey
Claire Hostetler
Chris Chambers
Hannah Kramer
12:00 p.m. - 2:00 p.m.
Larry-Sylvia
7:00 p.m. - 9:00 p.m.
OP Meeting Participants
2:00 p.m. - 4:00 p.m.
Cory Jewell
Shaylyn Sipes
Sophia Rowan-Labelle
Garret Venema
Daniel Scott
Caleb Vance
Kira Welch
Abbie Morrissey
Nathan Swanson
2:00 p.m. - 4:00 p.m.
Ruby Nink
Leslie Nuckoles
Bob Ellis
Sharon Mosley
Anne Eldridge
Cassidy Lee
Oliver Nink
Hannah Bartlett
Ciaran Reddy
Miller Nink
Tavish Nink
Oliver nink
Fiona Nink
Frankie Del Frate
2:00 p.m. - 4:00 p.m.
Trevor Fulton
Michele Pavilionis
2:00 p.m. - 4:00 p.m.
Mason Bode
Chris Uhtoff
Larry-Sylvia
4:00 p.m. - 6:00 p.m.
Angie Panter
Daniel Scott
Caleb Vance
Madelene Marroquin Salazar
Lindsey Burns
Connor Dow
Abbie Morrissey
Nathan Swanson
4:00 p.m. - 6:00 p.m.
Cory Jewell
Shaylyn Sipes
Sophia Rowan-Labelle
Elissa Denton
Jeanine Moy
Sophia Cochran
Ruby Nink
Leslie Nuckoles
Bob Ellis
Paige Stephens
Damond Martin
Connor Dow
Stacey Vance
Alohi Chambless
4:00 p.m. - 6:00 p.m.
Trevor Fulton
Pat Uhtoff
4:00 p.m. - 6:00 p.m.
Celina Reppond
Jordan Nesbitt
Al Frith
6:00 p.m. - 8:00 p.m.
Frank Kluberspies
Angie Panter
Caleb Vance
Madelene Marroquin Salazar
Lindsey Burns
Kawika Kainoa
Jace Ives
6:00 p.m. - 8:00 p.m.
Frank Kluberspies
Jeanine Moy
Damond Martin
Jace Ives
Margaret Mallette
Ray Mallette
Anne Eldridge
Chris Uhtoff
6:00 p.m. - 8:00 p.m.
Jordan Nesbitt
Celina Reppond
Al Frith
Michele Pavilionis